Купа УЕФА
Снимка: спорт1

Първа среща от първия кръг на турнира за купата на УЕФА:

Локомотив София - Рен (Франция) - 1:3 (0:1)

Голмайстори: 0:1 Жером Льороа 39, 1:1 Марчо Дафчев 50, 1:2 Брюно Шейру 75, 1:3 Жером Льороа 90

Стадион: "Българска армия"
Зрители: 4000

Главен съдия: Дейвид Малкълм (Северна Ирландия)

Жълти картони:
- за Локомотив - Иван Пасков
- за Рен - Сирил Жьоншан

- Локомотив - Урош Голубович, Йордан Върбанов, Дарко Савич (46-Аделино Лопеш), Иван Пасков, Кристиан Добрев, Малин Орачев, Калоян Караджинов, Христо Коилов (61-Димо Атанасов), Марчо Дафчев, Саша Антунович (75-Христо Златински), Зоран Балдовалиев

- Рен - Симон Пуплен, Род Фани, Ерик Едман, Петер Хансон, Стефан М'Биа, Брюно Шейру, Сирил Жьоншан (62-Силвен Марво), Жером Льороа, Оливие Сорлен, Оливие Томер (77-Марсио Емерсон), Силвен Вилтор (62-Джими Бриан)

• Гигов: Очаквах много повече

• Президентът на Рен: Във Франция няма толкова удари от далеч

коментирай във форума: Купа УЕФА
  • Локомотив София загуби с 1:3 като домакин от френския Рен в първи мач от I кръг за Купата на УЕФА. Въпреки игровото си превъзходство през голяма част от двубоя, "железничарите" станаха жертва на груби грешки в отбрана и със сигурност приключват тазгодишната си европейска авантюра. Льороа (38 и 90 мин) и Шейру (75 мин) бяха голмайстори за Рен, а Марчо Дафчев в 49-ата минута отбеляза почетното попадение за Локомотив.

Двата тима започнаха двубоя с подобаващ респект един към друг и с малко по-внимателни действия във всички игрови зони. По-високото самочувствие на гостите си личеше във всяко тяхно действие и в началните минути те бяха господари в средата на терена.

Първи поглед към вратата на Пуплен "железничарите" отправиха в деветата минута, когато силен удар изстреля Саша Антунович. Две минути по-късно тежък удар на Караджинов от около 25 метра за малко не намери целта.

Урош Голубович се намеси квалитетно в 13-ата минута, когато спаси коварен изстрел на М'Биа след заучено положение при изпълнение на свободен удар.

Добър шанс за гол Локомотив имаха в 21-ата минута, когато удар на Дафчев мина на сантиметри от горната греда.

Превъзходството на момчетата на Стефан Грозданов бе очевидно и в 30-ата минута на стрелкова позиция се озова Малин Орачев, който от малък игъл не можа да преодолее френския страж.

В 31-ата минута стадионът поиска дузпа за игра с ръка на защитник на Рен в наказателното поле, но съдията Дейвид Малкълм остави играта да продължи.

Противно на всякаква логика Рен поведе с 1:0 в 38-ата минута, след като на два пъти Голубович избиваше кълбото на голлинията. Грешка на Савич доведе до атака отдясно и последвало центриране. Първо Вилтор не успя да преодолее Голубович, а след това сърбинът още веднъж се намеси по най-добрия начин. При последния удар на Льороа обаче, стражът бе безпомощен и гостите излязоха напред в резултата.

До края на полувремето българите можеха да изравнят чрез Караджинов, но ударът му в 42-ата минута не намери целта.

Удобният резултат успокои гостите и те заиграха по-уверено и с по-голямо самочувствие. Въпреки всичко Локомотив не мислеха да се отказват голямата им амбиция скоро се увенча с успех.

В 49-ата минута Марчо Дафчев изпълни точно пряк свободен удар и кълбото се оплете във френската мрежа за 1:1.

Четири минути по-късно гостите вече се виждаха с гол преднина, но главният рефер отмени попадението заради засада.

"Железничарите" стигнаха до най-чистото голово положение в мача. В 71-ата минута многоходова атака изведе резервата Димо Атанасов очи в очи с Пуплен от ляво, но изстрелът на младия футболист на Локомотив София мина на сантиметри от лявата греда на вратата на французите.

Фатална за Локомотив бе 75-ата минута, когато след изпъленние на пряк свободен удар, защитата изпусна Шейру, който отблизо отбеляза втори гол за Рен.

Точка в спора постави отново Жером Льороа с попадение в 90-ата минута.

Мачът бе своеобразен край на рекордната серия на Локо София от осем поредни мача без загуба в Европа. Реваншът във Франция, който се очертава да е напълно протоколен, е след две седмици.