Връзки

Новини за ЛОКОМОТИВ / новини

19 Февруари 07, 00:34
ГЕНКОВ С ДВА ГОЛА ПРИ УСПЕХ НА ЛОКО (СФ)

Локомотив (София) победи чешкия Бърно с 3:2 в контролна среща, играна Агиа Напа, Кипър.

„Железничарите” откриха резултата още в 43-та секунда, след като съдията Маринос отсъди дузпа в полза на Локомотив. Цветан Генков бе точен и вкара първото попадение в срещата. В 32-та минута Генков реализира втория си гол в мача. Няколко минути по-късно голмайсторът поиска смяна заради болки в коляното и напусна игра, а на негово място влезе Джилас. Три минути преди почивката сръбският футболист направи резултата 3:0, след като засече остро центриране на Атанасов. Чешкият тим стигна до първото попадение в мача в 44-та минута. Реферът отсъди дузпа за Бърно и изгони Георги Марков заради оспорване на решението. Зеленка вкара 11-метровия удар.

През второто полувреме Локомотив София владееше топката и почти не даде възможност на играчите на Бърно да затруднят Голубович. Въпреки това в 71-та минута резервата на чехите Вагнер вкара за 3:2 една недобре избита топка от вратаря на "железничарите". Пет минути след това Димо Атанасов получи удар в главата и напусна принудително игра.

Локомотив (София) записа първа победа по време на подготвителния си лагер в Кипър. Следващата проверка на столичани е на 20-ти февруари с отбора на Краковия.

Старши треньорът Стефан Грозданов заложи на следните 11 в мача: Голубович, Юли Петков, Г. Марков, Савич, Стефан Дончев, Орачев, Коилов, Шпишич, Атанасов, Генков, Антунович. Като резерви участие в мача взеха Павлов, Джилас, Върбанов, Хр. Марков, Дафчев, Руменов.