Връзки

Новини за ЛОКОМОТИВ / новини

13 Февруари 07, 22:24
Клуж наказа Локо (София) в края
Локомотив (София) допусна тежко поражение с 1:4 от четвъртия в класирането на румънската Лига 1 Клуж в контролна среща играна в Агия Напа. Възпитаниците на Стефан Грозданов се сринаха в полседните 15-ина минути и след като водеха с минималното 1:0 през почти цялата среща, получиха звучен шамар от тима, който преди няколко дни направи реми 2:2 с шампиона на България Левски. За „железничарите” двубоя пропуснаха две от основните фигури за отбора – стрелецът Цветан Генков и халфът Христо Коилов, които са контузени. Димо Атанасов откри резултата в 14-ата минута, засичайки центриране на Малин Орачев. През първата част „червено-черните” стояха много добре на терена и двубоят бе под тяханта диктовка. След почивката обаче нещата се обърнаха и Клуж бе далеч по-активният отбор. Българите успяваха да удържат атаките на съперника до 74-ата минута, в която Диди засече от воле една топка и направи Голубович безпомощен. Това попадение активизира още повече румънците, които наложиха огромен натиск до края на двубоя. В същото време възпитаниците на Стефан Грозданов сякаш рухнаха в последните моменти от мача и допуснаха още попадения в своята врата. Короян направи обрата в мача пълен от дузпа в 82-ата минута, а с попадения на Жозе и Семедо в последните две минути на мача, Клуж стигна до категоричния си успех.