Купа на УЕФА - резултати
.
Одензе - Херта 1:0 (2:2 в първия мач - общ резултат 3:2)
Голмайстор: 1:0 Тим 62 мин

Датският Одензе победи германския Херта с 1:0 (0:0) в среща-реванш от първия кръг на турнира за купата на УЕФА и стана първият отбор, класирал се за груповата фаза на надпреварата за сезона.

Единственото попадение в срещата отбеляза бившият играч на Манчестър Юнайтед Мадс Тим в 62-ата минута.

.
Млада Болеслав - Марсилия 4:2 (0:1 в първия мач - общ резултат 4:3)
Голмайстори: 0:1 Маулида 13 мин, 1:1 Печка 33 мин, 1:2 Тайво 55 мин, 2:2 Холуб 61 мин (д), 3:2 Холуб 83 мин, 4:2 Седлачек 90+1

Чешкият Млада Болеслав елиминира Олимпик (Марсилия) в турнира за купата на УЕФА, след като го победи с 4:2 във втората среща. Преди две седмици французите бяха спечелили с 1:0.

И сега гостите два пъти повеждаха чрез Теофилу Маулида (13) и Тайе Тайво (55), но домакините обърнаха с два гола на Радим Холуб (61-дузпа и 83) и един на Томаш Седлачек (90+1). Преди това пък за 1:1 вкара Лубош Печка в 33-ата минута. Домакините завършиха двубоя с десет души заради червения картон на Яромир Смерда в 90+3-а минута.

.
Ланс - Етникос 3:1 (0:0 в първия мач - общ резултат 3:1)
Голмайстори: 1:0 Диандане 10 мин, 2:0 Жемаа 63 мин, 3:0 Кусин 65 мин, 3:1 Пелич 72 мин
.
Нанси - Шалке 04 3:1 (0:1 в първия мач - общ резултат 3:2)
Голмайстори: 1:0 Луис 17 мин, 2:0 Курбело 24 мин, 3:0 Диа 71 мин, 3:1 Бордон 78 мин

Френският Нанси победи германския Шалке 04 с 3:1 в среща-реванш от първия кръг на турнира за купата на УЕФА и за първи път в историята си се класира за груповата фаза надпреварата.

Тимът от Гелзенкирхен, носител на трофея през 1997 година, спечели първата среща с 1:0 у дома.

Андре Луис изведе французите напред в 19-ата минута след изпълнение на ъглов удар, а шест минути по-късно Гастон Курбело удвои.

След почивката германците, полуфиналисти в турнира на УЕФА през миналия сезон, упражни натиск, но при една опасна контраатака Исиа Диа вкара красив гол след самостоятелен пробив в 71-ата минута.

Марсело Бордон върна едно попадение в 77-ата минута след центриране на Линколн от фаул от ляво, но за повече възпитаниците на Мирко Сломка нямаха сили.

Така втори германски отбор отпадна от турнира на УЕФА, след като по-рано днес Херта напусна борбата след загуба от датския Одензе с 2:3 общ резултат.

.
Брьондби - Aйнтрахт 2:2 (0:4 в първия мач - общ резултат 2:6)
Голмайстори: 0:1 Васоски 6 мин, 1:1 Ериксон 20 мин, 1:2 Васоски 52 мин, 2:2 Расмусен 66 мин
.
ЦСКА София - Бешикташ 2:2 след пр. (0:2 в първия мач - общ резултат 2:4)
Голмайстори: 1:0 Илиев 61 мин, 2:0 Тунчев 69 мин, 2:1 Нобре 92 мин, 2:2 Бобо 104 мин

ЦСКА напусна достойно борбата за купата на УЕФА, след като малко не му достигна да елиминира в редовното време турския Бешикташ. Срещата завърши 2:2 след продължения. Чрез Валентин Илиев и Александър Тунчев "армейците" отбелязаха два гола през втората част и доведоха нещата до добавено време, където обаче допуснаха съперника да изравни и така да реши нещата в своя полза.

Виж репортаж от мача

Bиж още снимки

.
Апоел ТА - Черноморец Одеса 3:1 (1:0 в първия мач - общ резултат 4:1)
Голмайстори: 1:0 Тоама 25 мин, 2:1 Бруно 71 мин, 2:1 Нижегородов 81 мин, 3:1 Бруно 88 мин
.
Парма- Рубин Казан 1:0 (1:0 в първия мач - общ резултат 2:0)
Голмайстор: 1:0 Папони 51 мин
.
Пашинг - Ливорно 0:1 (0:2 в първия мач - общ резултат 0:3)
Голмайстор: 0:1 Бакайоко 57 мин
.
Хееренвен - Сетубал 0:0 (3:0 в първия мач - общ резултат 3:0)
.
Динамо Букурещ - Ксанти 4:1 (4:3 в първия мач - общ резултат 8;4)
Голмайстори: 1:0 Никулеску 12 мин, 2:0 Кристеа 47 мин, 2:1 Павиот 51 мин, 3:1 Данчулеску 79 мин, 4:1 Нукулеску 81 мин
.
Кайзериспор - АЗ Алкмаар 1:1 (2:3 в първия мач - общ резултат 3:4)
Голмайстори: 1:0 Юнал 11 мин, 1:1 Кора 54 мин (авт)

Националният вратар Димитър Иванков получи две звезди за представянето си за Кайзериспор, който напуска турнира за купата на УЕФА след 1:1 на собствен терен срещу холандския АЗ Алкмаар. Първата среща беше спечелена от отбора на Луис ван Гаал с 3:2. Още в 10-ата минута обаче Гьокхан Юнал който получи параболичен пас от Мехмет Топуз, откри за турския състав.

Защитникът Тайфун Кора обаче си вкара автогол в 54-ата минута. Шота Арвеладзе стреля, топката се насочи към Маартенс, но в опита си да я пресече, бранителят Тайфун Кора я отклони и излъга българския вратар.

.
Варегем - Локомотив Москва 2:0 (1:2 в първия мач - общ резултат 3:2)
Голмайстори: 1:0 Матис 58 мин, 2:0 Сеженат 82 мин
.
Оксер - Динамо Загреб 3:1 (2:1 в първия мач - общ резултат 5:2)
Голмайстори: 1:0 Йелен 35 мин, 2:0 Йелен 41 мин, 2:1 Едуардо 61 (д), 3:1 Матис 71 мин
.
Грасхопър - Атвидаберг 5:0 (3:0 в първия мач - oбш резултат 8:0)
Голмайстори: 1:0 Блумер 28 мин, 2:0 Сутер 31 мин, 3:0 Швеглер 57 мин, 4:0 Едуардо 60 мин, 5:0 Ренгли 67 мин
.
Работнички Скопие - Базел 0:0 (2:6 в първия мач - общ резултат 2:6)
.
Фейенорд - Локомотив София 0:0 (2:2 в първия мач - общ резултат 2:2, Фейенорд се класира с повече отбелязани голове на чужд терен)

Отборът на Локомотив София напусна непобеден борбата за купата на УЕФА, след като в мач реванш срещу холандския Фейенорд завърши 0:0 на стадион "Де Кюип" в Ротердам. Първият мач приключи при резултат 2:2. В тазгодишната си европейска кампания столичните "железничари" имат три победи, три равни и нито една загуба.

.
Гронинген - Партизан 1:0 (2:4 в първия мач - oбщ резултат 3:4)
Голмайстори: 1:0 Ван дер Лаак 61 мин
Литекс - Макаби Хайфа 1:3 (1:1 в първия мач - общ резултат 2:4)
Голмайстори: 0:1 Дирсeу 20 мин, 0:2 Масуди 32 мин, 1:2 Сандриньо 37 мин, 1:3 Колаути 67 мин

Литекс се прости с надеждите си за участие в груповата фаза на купата на УЕФА след загуба s 1:3 в реванша от израелския Макаби Хайфа. "Оранжевите" бяха постигнали добър турнирен резултат (1:1) като гости и се надяваха да решат всичко на свой терен. Дирсеу, Масуди и Колаути обаче отбелязаха за гостите, а попадението на Сандриньо бе достатъчно само за почетна загуба.

.
Цървена звезда - Слован Либерец 1:2 (0:2 в първия мач - общ резултат 1:4)
Голмайстори: 0:1 Билек 2 мин, 1:1 Аилтон 43 мин, 1:2 Холенда 66 мин

В среща-реванш от първия кръг на турнира за купата на УЕФА Цървена звезда /Сърбия/ загуби с 1:2 от Слован /Либерец - Чехия/ и отпадна от турнира за купата на УЕФА. Слован /Либерец/, който победи в първия мач с 2:0, с общ резултат 4:1 се класира за груповата фаза на турнира за купата на УЕФА.

Българският национал Благой Георгиев започна като титуляр в Цървена звезда, но още в 23-та минута се контузи и напусна терена.

Бившият защитник на ЦСКА - сенегалецът с български паспорт Ибрахима Гай, игра през всичките 90 минути за Цървена звезда, като в началото на второто полувреме Гай получи жълт картон за груб фал.

.
Металург Запорожие - Панатинайкос 0:1 (1:1 в първия мач - общ резултат 1:2)
Голмайстори: 0:1 Пападопулос 14 мин
.
Байер Леверкузен - Сион 3:1 (0:0 в първия мач - общ резултат 3:1)
Голмайстори: 1:0 Воронин 62 мин, 1:1 Фернандес 75 мин, 2:1 Рамелов 76 мин, 3:1 Щнайдер 89 мин (д)
.
Брюж - Ружемборок 1:1 (1:0 в първия мач - общ резултат 2:1)
Голмайстори: 0:1 Рак 29 мин, 1:1 Балабан 89 мин
.
Ираклис - Висла Краков 0:2 (1:0 в първия мач - общ резултат 1:2)
Голмайстори: 0:1 Миялович 90 мин, 0:2 Канторо 101 мин
.
Нюкасъл - Левадия 2:1 (1:0 в първия мач - общ резултат 3:1)
Голмайстори: 1:0 Мартинс 47 мин, 2:0 Мартинс 50 мин, 2:1 Зелински 65 мин
.
Рандерс - Фенербахче 0:3 (1:2 в първия мач - общ резултат 1:5)
Голмайстори: 0:1 Де Соуса 61 мин, 0:2 Санлъ 64 мин, 0:3 Кежман 75 мин

Тодор Янчев игра 90 минути за датския Рандерс, който падна 0:3 от Фенербахче на собствен терен в друга среща-реванш от първия кръг на турнира за УЕФА. Фенерите бяха спечелили и първата среща, но с 2:1.

Бившият капитан на ЦСКА имаше възможност да се разпише в 40-ата минута. Той стреля страховито от 30 метра, защитниците изчистиха, топката отново попадна в него, но този път той не можа да улучи вратата.

Головете за "фенерите" вкараха Дейвид в 61-ата минута, Тунджай Шанлъ в 64-ата и Матея Кежман в 71-ата.

.
Аякс - Старт Кристианщад 4:0 (5:2 в първия мач - общ резултат 9:2)
Голмайстори: 1:0 Розенберг 6 мин, 2:0 Розенберг 23 мин, 3:0 Григера 42 мин, 4:0 Бабел 65 мин
.
Аустрия - Легия 1:0 (1:1 в първия мач - общ резултат 2:1)
Голмайстор: 1:0 Вилнер 65 мин
.
Блекбърн - Залцбург 2:0 (2:2 в първия мач - общ резултат 4:2)
Голмайстори: 1:0 Макарти 32 мин, 2:0 Бентли 56 мин
Киево - Брага 2:1 след пр. (0:2 в първия мач - oбщ резултат 2:3)
Голмайстори: 1:0 Тирибоки 38 мин, 2:0 Годеас 68 мин, 2:1 Фернандес 103 мин
.
Осасуна - Трабзонспор 0:0 (2:2 в първия мач - общ резултат 2:2, Осасуна се класира заради повече вкарани голове на чужд терен)
.
Палермо - Уест Хем 3:0 (1:0 в първия мач - общ резултат 4:0)
Голмайстори: 1:0 Симплисио 25 мин, 2:0 Симплисио 62 мин, 3:0 Ди Микеле 68 мин
.
Рейнджърс - Мьолде 2:0 (0:0 в първия мач - общ резултат 2:0)
Голмайстори: 1:0 Буфел 12 мин, 2:0 Фъргюсън 45 мин
.
Селта - Стандарт Лиеж 3:0 (1:0 в първия мач - общ резултат 4:0)
Голмайстори: 1:0 Баяно 21 мин, 2:0 Канобио 70 мин, 3:0 Баяно 82 мин
.
Насионал Мадейра - Рапид Букурещ 1:2 след пр. (0:1 в първия мач)
Голмайстори: 1:0 Спедасио 29 мин, 1:1 рада 96 мин, 1:2 Бурдуян 100 мин

В среща-реванш от първия кръг на турнира по футбол за купата на УЕФА отборът на Насионал /Мадейра - Португалия/ загуби от Рапид /Букурещ - Румъния/ с 1:2 след продължения. В редовното време португалският отбор победи с 1:0 и изравни резултата от Букурещ, където бе загубил с 0:1.

Българският нападател Георги Чиликов игра през всичките 120 минути за Насионал /Мадейра/, а в 28-та минута получи жълт картон за оспорване на съдийско решение.

.
ПСЖ - Дери Сити 2:0 (0:0 в първия мач - общ резултат 2:0)
Голмайстори: 1:0 Сисе 6 мин, 2:0 Паулета 42 мин
.
Спарта Прага -Хартс 0:0 (2:0 в първия мач - общ резултат 2:0)
.
Тотнъм - Славия Прага 1:0 (1:0 в първия мач - oбщ резултат 2:0)
Голмайстор: 1:0 Кийн 80 мин
.
Еспаньол - Артмедия Петржалка 3:1 (2:2 в първия мач - общ резултат 5:3)
Голмайстори: 0:1 Бурак 14 мин, 1:1 Пандиани 19 мин, 2:1 Короминас 66 мин, 3:1 Пандиани 80 мин
.
Севиля - Атромитос 4:0 (2:1 в първия мач - общ резултат 6:1)
Голмайстори: 1:0 Георгиу 4 мин (авт), 2:0 Йоану 11 мин(авт) 3:0 Фабиано 29 мин, 4:0 Keпа 86 мин