Новини за ЛОКОМОТИВ / новини

Вземи в gLOG
23 Септември 06, 11:33 / Автор: madridd
Фейенорд трудно победи Веендам
С гол минута преди края Фейенорд, съперник на Локомотив (София) в първия кръг на турнира за купата на УЕФА, победи втородивизионния Веендам с 3:2 като гост и се класира за третия кръг на турнира за купата на Холандия. Възпитаниците на Ервин Куман отново показаха нестабилност в защита и бяха близо до изненадващо отпадане, макар че в този мач нямаха и шанс, след като два редовни гола им бяха отменени. В 12-ата минута ветеранът Пиер ван Хойдонк засече след пас на Дани Буйс, топката се удари в напречната греда и тупна зад голлинията, но главният арбитър Нийхуйс и неговият помощник погрешно не зачетоха попадението. Две минути по-късно Касим Бизимана се измъкна от Карим Саиди и останал сам срещу Хенк Тимер не пропусна за 1:0 за домакините. Голът активизира футболистите на Фейенорд и изравняването дойде в 26-ата минута, когато след отлична атака топката премина през Йонас Колка, Ники Хофс и Пиер Ван Хойдонк, за да се озове в краката на Тео Лусиус, който с прецизен удар по диагонала направи 1:1. След почивката гостите от Ротердам отново успяха да вкарат чрез резервата Али Бусабун. След бързо изпълнен фаул от Ван Хойдонк в 53-ата минута мароканецът отклони топката в мрежата, но съдията отмени гола, след като измисли фаул срещу вратаря Бари Дитевиг. Все пак в 66-ата минута Фейенорд успя да поведе за първи път в мача. Хофс намери непокрития Буйс, който шутира, а Андре Байа отблизо засече топката в мрежата. Радостта на гостите не бе дълга, защото само пет минути по-късно Бизимана намери Ервин Буурмайер в чиста позиция и халфът със силен удар не даде шансове на Хенк Тимер. Малко по-късно Тимер спаси опасен удар с глава на Бизимана, а минута преди края Бусабун с удар по диагонала след пас на Лусиус донесе крайната победа на Фейенорд. "Не играхме добре. Мога да бъда доволен само от победата. Иначе оставяхме много пространства за нападателите на съперника и можеше да платим скъпо за това. Допуснахме и доста грешки, но беше радващо да се види, че футболистите показват воля и характер и се борят до края за победата. Надявам се този резултат да ни помогне да подобрим представянето си в следващите ни мачове", заяви наставникът на "червено-белите" Ервин Куман. В третия кръг Фейенорд гостува на РКС Валвайк на 7 ноември.