Новини за ЛОКОМОТИВ / новини

Вземи в gLOG
11 Август 06, 16:17 / Автор: madridd
Локо мачка 2:0 в Словакия
Локомотив (Сф) направи голямата крачка към първия кръг в турнира на УЕФА. Тимът победи с 2:0 израелският Бней Йехуда на терена в словашкия град Сенец. Головете вкараха Марчо Дафчев (30) и Цветан Генков (58 - дузпа). Мачът започна с куриоз. Страничният съдия и Урош Голубович откриха, че мрежата на вратата не е закрепена добре. В този момент реферът отказа да даде начален сигнал и заповяда всичко да бъде оправено. От съблекалнята излезе Борис Манолков с чук в ръка, който за една минута оправи положението. Мачът започна с натиск на Бней Йехуда. Той продължи обаче само 10 минути. След това Локо натисна. В 30-ата минута съдията от Малта даде фаул за спъване на Цветан Генков. Зад топката застана Марчо Дафчев. Халфът би перфектно и топката влезе във вратата - 1:0 за нашите. В 38-ата минута Савич подаде на Антунович, който направи няколко финта, но ударът му попадна в ръцете на вратаря. В 43-ата минута Овед би много опасно, но Голубович спаси. В 57-ата минута срещата бе решена. Елол събори Караджинов в наказателното поле и съдията нямаше как да не свири дузпа. Цветан Генков не трепна от бялата точка - 2:0 за Локомотив. Последваха два страхотни удара на Коилов и Добрев, които по чудо не влязоха във вратата на евреите. В 69-ата минута играч на Бней Йехуда налетя опасно на Голубович, но вратарят се хвърли и сигурно улови топката.