Връзки

Новини за ЛОКОМОТИВ / новини

Вземи в gLOG
11 Август 06, 16:12 / Автор: madridd
Първа победа на Локомотив (София) като гост в евротурнирите - 2:0 срещу Бней Йехуда
Сенец. Локомотив (София) постигна историческа първа победа като гост в евротурнирите, като се наложи с 2:0 над израелския Бней Йехуда в първия мач от ІІ предварителен кръг за Купата на УЕФА. Това до голяма степен обезмисля реванша в София след две седмици. След 15-ата минута “железничарите” бяха пълни господари на мача и само пропуските на Саша Антунович, Марчо Дафчев и Цветан Генков ги лишиха от по-убедителна победа. Резултатът откри Марчо Дафчев в 30-ата минута. Полузащитникът се разписа след изпълнение на пряк свободен удар, отсъден за нарушение на откъсващия се сам срещу вратаря на домакините Цветан Генков. Съдията веднага маркира фаула, но изненадващо не показа червен картон на футболиста на Бней Йехуда. 2:0 направи Цветан Генков в 58-ата минута. Българският национал се разписа след точно изпълнена дузпа. Мачът се игра в Словакия заради военния конфликт между Израел и Ливан.