Новини за ЛОКОМОТИВ / новини

26 Септември 09, 23:15
Локомотив София се изравни на върха с ЦСКА и Черноморец

Иво Стефанов /  25 септември 2009 17:49 Размер на шрифта: T- | T | T+
Локомотив София се изравни на върха в класирането на А група с отборите на ЦСКА и Черноморец, след като победи с 3:1 като гост Сливен в мач от седмия кръг, който се игра на стадион „Хаджи Димитър”. Домакините можеха да поведат още във 2-та минута, когато Илия Илиев стреля опасно от пряк свободен удар, но Галев успя да избие топката в корнер. В 9-та минута Христов се възползва от груба грешка в отбраната на Локомотив и излезе сам срещу Галев, но вратарят успя да се намеси блестящо и да улови топката. Три минути по-късно Христов отново имаше чудесна възможност да се разпише, но Галев отново спаси. Все пак в 36-та минута Златински стреля от пряк свободен удар, след което топката срещна левия страничен стълб на вратата на Георгиев и Камбуров при добавката не сбърка за 0:1. Домакините от Сливен успяха да изравнят резултата в 39-та минута, когато след центриране от фаул в наказателното поле на Локомотив Ковачев се оказа най-съобразителен и засече топката с глава и я прати в мрежата на Галев за 1:1. Локомотив отново поведе в резултата в 48-та минута, когато Дафчев стреля добре, след което Георгиев успя да избие, но при добавката Шпишич бе точен за 1:2. В 56-та минута Камбуров стреля опасно с глава, но топката мина в страни от вратата на Сливен. Шест минути по-късно Въндев подаде добре към Илиев, който се оказа сам срещу Галев, но ударът му бе отразен от вратаря на Локомотив. Гостите от Локомотив София стигнаха до трети гол в мача, след като в 74-та минута Дафчев с много хубав пас изведе Шпишич зад отбраната на Сливен сам срещу Георгиев и хърватинът разстреля вратаря на домакините за крайното 1:3. След тази победа Локомотив София вече има актив от 16 точки, докато Сливен е със скромните 4.