Новини за ЛОКОМОТИВ / новини

15 Септември 09, 22:15
Локо Сф отново се подигра на Левски на „Герена”

Емил Евтимов /  12 септември 2009 20:49 Размер на шрифта: T- | T | T+
Локомотив София победи Левски с 2:1 в мач от 5-тия кръг на родната А група. Загубата бе трета поредна за „сините” от столичните „железничари” на стадион „Георги Аспарухов”, постижение, което не се е отдавало на много отбори. Футболистите на Ратко Достанич показаха, че не са си взели поука от мачовете с Дебрецен и играха по същия безидеен начин в атака, съчетан с груби грешки в защита. За пореден мач Достанич остави на резервната скамейка Дарко Тасевски, като компания му прави и Георги Христов. Вместо това пълни 90 минути играха Дениран Ортега и Зе Соарес, които изумиха с безобразните си действия. Така вместо да се възползва от равенството на ЦСКА с Пирин, Левски загуби първите си точки в първенството и остана на 4-то място с 9 точки. Първото полувреме на „Георги Аспарухов” бе доста слабо, като в по-големите му части Левски упражняваше натиск над своя съперник, но не знаеше как да се възползва от него, заради което атаките на „сините” бяха безидейни. От своя страна Локомотив можеше на няколко пъти да открие резултата, но гредата и добрите изяви на Георги Петков предотвратиха това. В 33-та минута Златински бе намерен от Асамоа на 12 метра фронтално срещу Петков, но ударът му срещна горната греда. В даденото от Николай Йорданов продължение пък Асамоа нахлу в наказателното поле на Левски, от където стреля към Петков, който изби в корнер. На почивката Достанич пусна в игра Саша Симонович на мястото на Георги Сърмов, но отново не се довери на Тасевски и Христов. Само 7 минути след подновяването на играта гостите откриха резултата. Калоян Караджинов преодоля като на парад Елин Топузаков и от границата на наказателното поле с прецизен шут не даде шанс на Петков и вкара за 1:0. Достанич реагира като най-сетне пусна в игра Тасевски на мястото на Жоазиньо и 4 минути по-късно падна изравнителен гол. След един час игра Тасевски подаде перфектно към Христо Йовов, който от границата на наказателното поле с удар в десния ъгъл на Галев възстанови равенството. Вместо голът да даде увереност на шампионите, само минута по-късно „железничарите” си спечелиха дузпа, след като Юсеф Рабех фаулира в наказателното поле Асамоа. Мартин Камбуров застана зад топката и реализира 11-метровия удар. Оказа се обаче, че негов съотборник е влезнал в наказателното поле и съдията Николай Йорданов нареди дузпата да бъде пребита. Това обаче не бе проблем за Камбуров, който отново реализира. След попадението на Локо, домакините заиграха много слабо и по никакъв начин не затрудняваха вратата на Галев. Единственото по-опасно положение до края на срещата бе в 78-та минута, когато Йовов центрира в наказателното поле, Тасевски засече с глава, но топката нацели цялата греда. Краят на мача пък бе белязан с бой в сектор А и нецензурни скандирания към президента на Левски Тодор Батков. Привържениците изпратиха и старши треньора Ратко Достанич с викове „Оставка!” Така Левски остана с 9 точки и бе изпреварен именно от днешния си съперник Локомотив София, който събра актив от 12 точки и зае третото място, непосредствено пред шампионите. След поредния слаб мач от началото на сезона, за „сините” предстои дебют в групите на Лига Европа. В четвъртък Георги Петков и компания ще имат тежката задача да гостуват на Виляреал в Испания. -- Левски – Локомотив София 1:2 (0:0) 0:1 Калоян Караджинов 52’, 1:1 Христо Йовов 60’, 1:2 Мартин Камбуров (д) 64’ Левски: Петков (к), Бензукан, Рабех, Топузаков (Христов 80’), Минев, Сърмов (Симонович 46’), Бардон, Йовов, Жоазиньо (Тасевски 56’), Ортега, Зе Соарес Локомотив София: Галев, Бандаловски, Марков (к), Пасков, Добрев, Асамоа (Митев 90’+2), Дяков, Караджинов, Златински (Атанасов 82’), Балдовалиев (Дафчев 65’), Камбуров Съдия: Николай Йорданов Стадион „Георги Аспарухов”