Новини за ЛОКОМОТИВ / новини

26 Ноември 08, 20:50
ЛОКО СФ ИЗПУСНА СПАРТАК, КУРИОЗЕН ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА МАРКОВ

21 ноември 2008 15:54

Локомотив Сф изпусна да победи Спартак при гостуването си във Варна. Първата среща от 14-я кръг в А група завърши при резултат 0:0 като за хикса могат да съжаляват повече столичани. Двата отбора почти проспаха първата част на срещата като не успяха да създадат сериозни опасности пред двете врати. Второто полувреме обаче „железничарите” се активизираха и натиснаха своя противник, който прие играта в своята половина. Домакините разчитаха на контри, за да стигнат до нещо повече от хикса. В следствие на натиска си, локомотивци успяха да създадат множество положения пред вратата на Цанков. Липсата на късмет и няколко добри намеси на стража на спартаклии обаче попречиха на Балдовалиев, Бандаловски, Златински и Атанасов да донесат победата за гостите. В самия край на мача пък, Петров можеше да вкара за Спартак, като отправи страхотен шут към вратата на Бонджулич от далечна дистанция, но топката мина на сантиметри от напречната греда.
Куриозен момент се получи след последния съдийски сигнал. Бранителят на гостите Георги Марков, който вече имаше един жълт картон, за реплика към рефера получи втори жълт и съответно червен картон, въпреки че мачът вече бе свършил.Така, Марков най-вероятно ще пропусне двубоя за Купата на България срещу Левски в сряда.След равенството днес Локомотив София заема 4-то място с актив от 22 точки. Спартак пък остана на 15-та позиция с 11 точки.