04 Октомври 08, 22:20
Голов трилър на Лаута

03.10.2008
Спорт НетИнфо

Дебютиралият за Локомотив Пд сърбин Павле Делибашич се превърна в герой за тима си в мача от осмия кръг на А група срещу Локомотив Сф, отбелязвайки два гола за успеха с 3:2 на стадиона в парк "Лаута".

Домакините започнаха по-уверено като още от самото начало притиснаха съперника. Само за две минути, между 32 и 34-ата, Павле Делибашич наниза два гола във вратата на гостите и ги постави в положение нокдаун.

"Черно-белите" превъзхождаха до края на първото полувреме, но не успяха да вкарат трети гол.

След почивката столичните "железничари" успяха да направят обрат, благодарение на резервните си играчи. Само за две минути, между 63 и 65-ата, Джилас и Балдовалиев върнаха интригата в двубоя като изравниха за 2:2. Все пак по-настойчивият тим на Локомотив Пловдив се добра до успеха с гол на Димитър Илиев в 71-ата минута.

В последните минути на мача се стигна до скандали по терена, като най-напред Джилас се опита да бие Ставрев, а после Георги Марков провокира феновете на Локомотив Пловдив и бе замерен с бутилки.