Новини за ЛОКОМОТИВ / новини

05 Септември 08, 06:47
Локо София се извини за Борац с 2:0 над Ботев

ЗВЕЗДА СЕ СТАВА СЪС СЪРЦЕ

Локомотив София победи с 2:0 абсолютния аутсайдер в "А" група Ботев Пловдив на стадиона в квартал "Надежда". Това е най-изразителната победа на "червено-черните" от началото на сезона и бе най-малкото, което футболистите можеха да направят за феновете след отпадането от Борац (Чачак) в турнира за Купата на УЕФА.

През първото полувреме домакините бяха по-активният отбор на терена и още в 6-та минута Иво Иванов центрира в наказателното поле на гостите и топката стигна до Виктор Шпишич, който с глава я прати в празната врата.

Осем минути по-късно гол на Георги Аврамов беше отменен заради засада.

В 34-ата минута удар от 25 метра на Зоран Балдовалиев от фаул срещна страничната греда на вратата на Ботев.

Вратарят на "жълто-черните" Павел Станев парира удари от далечна дистанция на Димо Атанасов, Балдовалиев и Даниел Богданович. Последният също удари греда в края на първата част.

В 58-ата минута Зоран Балдовалиев покачи резултата на 2:0 с прехвърлящ удар от границата на наказателното поле.

До края на срещата отново Балдовалиев имаше възможност да направи победата на "червено-черните" по-изразителна, но ударите му излязоха в аут.