Новини за ЛОКОМОТИВ / новини

31 Юли 08, 22:42
Локо София с нулев хикс срещу дубъла на Шалке
30.07.2008

Локомотив София завърши 0:0 срещу втория отбор на Шалке 04 в контрола, играна днес в Холандия. Старши треньорът Драгомир Окука даде шанс на футболистите, които са играли по-малко в срещите от лятната подготовка досега.

Вторият отбор на Шалке, който играе в четвъртото ниво на германския футбол, имаше известно превъзходство преди почивката, но добрите изяви на вратаря Валентин Галев запазиха резултата 0:0.

След почивката българите увеличиха оборотите и взеха инициативата.

След час игра Саша Антунович пропиля най-чистото положение за софиянци, след като от 5-6 метра пропусна да вкара след добър пас на каращия пробен период Даниел Богданович.

Малко по-късно Владимир Джилас пропиля отлично положение, а в 64-ата минута Иван Пасков нацели гредата с удар с глава след центриране от корнер.

В крайна сметка двата отборе си размениха по едно полувреме и логично не излъчиха победител.

Локомотив София ще изиграе последната си контрола от лагера в Холандия срещу турския Анкараспор утре, когато Окука ще заложи на титулярите.

Столичани се завръщат в България в петък вечерта.

Съставът на Локомотив: Галев, Савич, Пасков, Лопеш, Генов, Коилов, Павлов, Димитров, Атанасов, Богданович, Антунович (Тинков, Рангелов, Джилас, Йорданов, Величков)