23 Юли 08, 17:40
Локо София бие, Златински блести
09.07.2008
Спорт НетИнфо

Локомотив София се наложи над Академк (София) с 3:1 във втората си контролна среща от лятната подготовка. С два гола и асистенция се отчете полузащитникът на отбора Христо Златински.

Играчите на Локомотив съумяха да отбележат гол още в началото на срещата, след като в 6-та минута Златински се оказа сам в наказателното поле и откри отблизо. Полузащитникът на "железничарите" подаде за втория гол девет минути по-късно, дело на Иво Димитров.

Две минути преди края на първата част Златински беше фаулиран в наказателното поле и сам изпълни дузпата, с което покачи резултата на 3:0. Почетен гол в дебюта си за Академик вкара Димитър Георгиев-Шустера в 67-та минута след груба грешка на защитата на Локомотив. Той се присъедини към столичани от отбора на Марек.

Преди броени дни "железничарите" вкараха три гола и на Пирин (Гоце Делчев), като мачът завърши 3:0 в тяхна полза.

Локомотив (София) - Академик (София) 3:1

голмайстори: 1:0 Христо Златински 6, 2:0 Иво Димитров 15, 3:0 Христо Златински 43-дузпа, 3:1 Димитър Георгиев 67