Връзки

Новини за ЛОКОМОТИВ / новини

07 Май 08, 20:00 / Автор: okomotivsofia.bg
Локомотив Сф победи Левски
Локомотив Сф. победи Левски с 1 : 0 на Герена. Гола за „червено-черните” отбеляза Христо Златински в 88 мин. на мача. Отборът на „железничарите” показа характер и мъжество, а и късметът в този мач беше с червено-черно шалче. Това е първа победа за Локомотив Сф. над Левски от 12 години и мнозина определиха за историческо станалото в събота. Само няколко дни след като локомотивци загубиха домакински мач, в събота показаха, че не случайно девизът на тима от столичния квартал „Надежда” е „Никога сломени”.

Състави:

Левски: 1. Петков, 3. Миланов (ж.к.), 4. Томашич, 5. Рабех, 14. Минев, 7. Боримиров – капитан, 22. Тасевски (ж.к.), 18. Иванов (76 мин. 29. Иса), 11. Суареш, 27. Кръстовчев, 24. Димитров (61 мин. 10. Жоазиньо); Резерви: 31. Димитров, 2. Генев, 13. Зизов, 16. Огнянов, 30. Балтанов; Ст. треньор: Станимир Стоилов

Локомоив Сф.: 1. Голубович, 19. Савич, 5. Марков, 7. Дзаферович, 11. Добрев – капитан (ж.к.), 23. Иванов, 24. Пасков (ж.к., 66 мин. 6. Златински, ж.к.), 15. Митев (58. Списич), 30. Атанасов, 28. Балдовалиев (74 мин. 9. Джилас), 10. Дафчев (ж.к.); Резерви: 12. Галев, 4. Дончев, 22. Бандаловски, 17. Орачев; Треньор: Димитър Васев

Локомотив Сф. спечели ценни три точки в първенството, побеждавайки Левски на Герена с 1 : 0, като това е първа победа на „червено-черните” над „сините” от 12 години насам. Макар в най-голямата си част мачът да премина под териториалното и игрово преимущество на Левски, отборът на Локо Сф. успя да подходи в мача тактически правилно, като разчиташе основно да се защитава добре, да затваря играта и да организира контраатаки. Домакините имаха повече чисти голови положения, но „железничарите” се възползваха от една от малкото си атаки и в самия край на мача решиха спора в своя полза. В първите десетина минути от двубоя и двата отбора имаха по едно голово положение. Първо Левски, чрз кръстовчев можеше да открие резултата, но ударът ме с глава излезе в аут. Няколко минути след това Дафчев изпълни добре пряк свободен удар за Локо Сф., но вратарят на домакините Петков изби с мъка топката. До края на първото полувреме на терена преобладаваха опитите на „сините” да организират атаки към вратата на „червено-черните”, но гостите умело се бранеха. Все пак домакините създадоха две опасни положения пред вратата на Локо Сф. Кръстовчев не уцели оголената врата на „железничарите”, а малко преди края на полувремето Иванов от Левски излезе сам срещу Голубович, но шутът му беше спасен с котешки рефлекс от сръбския страж на Локо Сф. И второто полувреме започна и премина с опитите на Левски да натиснат съперника и да му вкарат голове, но това не се отдаваше. Локомотивци се групираха добре в защита, а в малкото голови ситуации, които допуснаха пред вратата си, късметът беше на тяхна страна. Иванов от домакините не уцели вратата от добра позиция, а няколко минути по-късно пък негов удар с глава от непосредствена близост, попадна в страничната греда, след което топката се разходи пред голлинията и беше изчистена от играч на Локо Сф. Възможностите за Левски се изчерпваха с центрирани топки и мелета около наказателното поле на Локомотив Сф. След извършените смени в състава на „железничарите”, играта на тима стана по свежа и стабилна, което логично доведе и до поглеждане към вратата на Левски. В 88 мин. на мача при бърза контраатака за „червено-черните” Атанасов от ляво изсипа балонно центриране в наказателното поле на домакините към Джилас, който свали топката с глава към включилия се в атаката Списич. Списич овладя топката около дузпата, но бе пресиран от трима играчи на Левски. Той все пак успя да я гардира и я запази, като със сетни сили я бутна остро към намиращия се на границата на малкия пеналт Златински. Златински протегна инстинктивно крак по посока на вратата и засече топката, а тя се носочи по земя близко до гредата в долния десен ъгъл на вратата на Левски. Шутът, колкото и лек, беше неспасяем за вратаря на домакините и той почти не мръдна, проследявайки как влиза в мрежата за 0 : 1. Настана страхотна радост в локомотивските редици. В даденото двеминутно продължение „железничарите” вече предвкусваха победата и не позволиха на съперника да направи нищо, като мачът просто се доигра.
За играч на мача, според телевизионните зрители, бе избран капитанът на Локомотив Сф. Кристиян Добрев – Кичо и след края на двубоя получи наградата си.
На следващият ден, в понеделник, на помощното игрище на ст. Локомотив в столичния квартал Надежда, един срещу друг, в мач от градското първенство при юношите старша възраст, се изправиха отново отборите на Локомотив Сф. и Левски. „Червено-черните” наделяха над „сините” си връстници с 2 : 1 и засилиха празничното настроение на столичните локомотивци.