Връзки

Новини за ЛОКОМОТИВ / новини

14 Април 08, 17:51
Локо Сф. загуби в сряда от Литекс с 1 : 2
Локомотив Сф. претърпя втора поредна шампионатна загуба през пролетта, този път от Литекс. „Червено-черните” отстъпиха на „оранжевите” с 1 : 2 в дербито на 23-тия кръг на „А” група, а мачът на ст. „Локомотив” ще се запомни с недобрата игра на домакините, като не без значение за загубата е и безобразното съдийство на рефера Ристосков и неговите помощници, които със своите отсъждания се погрижиха „ловчанлии” да си тръгнат с трите точки от „Надежда”. Французинът Нифлор вкара победния гол за Литекс две минути преди кря на мача, след като засече с глава центриране от абсолютно измислен фаул в близост до наказателното поле на Локо Сф.
Литекс поведоха в резултата в 39 мин. на мача, чрез Манолев, след като негов шут рикошира в защитник на домакините, излъга вратаря и топката попадна в мрежата за 0:1. Преди това съдията не отсъди чиста дузпа в полза на Локо Сф., когато скочилият в наказателното поле на гостите за да засече центрирана топка нападател на „железничарите” Владимир Джилас беше явно изблъскан с ръце в гърба от защитник на „ловчанлии”. През първото полувреме и двата отбора отправиха удари към противниковите врати, но като че ли Литекс имаше повече положения. След почивката гостите създадоха отново повече положения, но стражът на Локо Сф. Урош Голубович показа блестяща класа с 3-4 решителни намеси. В 60 мин. на мача Локомотив Сф. изравни резултата след заучено статично положение. Марчо Дафчев центрира от фаул от дясно къса полувисока топка към близката греда и там Кристиян Добрев технично с глава прати топката във вратата на гостите за 1 : 1. В този момент локомотивци имаха психологическото преимущество и хвърлиха всички сили за победа, но след няколко неуспешни опита за създаване на голови положения „червено-черните” се прибраха да пазят точката. В 88 мин. на мача съдията Ристосков направо измисли фаул за Литекс в близост до наказателното поле на Локо Сф., а и нищо не предприе, когато „оранжевите” заложиха топката за изпълнение на нарушението 2 – 3 метра по-напред от мястото на фаула. При последвалото центриране Нифлор с глава в малкия пеналт вкара за 1 : 2 и донесе трите точки за Литекс. На пресконференцията след мача наставникът на гостите Миодраг Йешич заяви, че неговият отбор е пропуснал да реши мача в своя полза още през първото полувреме, като не пропусна да изкаже претенции към съдийството. Старши треньорът на Локомотив Сф. Стефан Грозданов не се яви на пресконференцията, като причината беше временен здравословен проблем. На тръгване от стадиона обаче Стефан Грозданов каза пред чакащите го журналисти, че неговият отбор е играл слабо, но с оглед видяното на терена логичният завършек на мача е бил равният резултат, но безобразно слабото и глупаво съдийство е оказало влияние за загубата.