Новини за ЛОКОМОТИВ / новини

18 Март 08, 17:31
Локо Сф победи с 4 : 1 Марек в Дупница

2008-03-18, 10:00

Локомотив (Сф) спечели с 4 : 1 гостуването си на Марек (Дп) в мач от ХVІІІ кръг на "А" група.  „Червено-черните” започнаха срещата настървено и бързо поведоха в резултата с 2 : 0, след като Балдовалиев откри в 13 мин., а в 18 мин.  Марчо Дафчев удвои преднината. В самия край на мача „железничарите” вкараха още два гола, дело на Джилас (88 мин.) и Митев (90 мин.). Почетно попадение за домакините отбеляза Паргов от дузпа в 90 + 2 мин. на мача.

Състави:

Марек: 12. Белчев, 5. Соколов, 3. Янек Кючуков (ч.к. 70 мин.), 16. Бойчев, 7. Иванов, 19. Таскович (ж.к.), 14. Младенов, 11. Евахид, 9. Паргов, 8. Кароуи (54 мин. 17. Д. Георгиев), 10. Анжело Кючуков – к.; Резерви: 1. Варадинов, 2. Горанов, 15. Павлович, 13. Редовски, 18. Симеонов, 20. Андреев; Ст. треньор: Георги Димитров

Локомотив София: 1. Урош Голубович, 19. Дарко Савич, 3. Дианн Дончев (ж.к.),
11. Кристиян Добрев – к (ж.к.), 5. Георги Марков, 16. Христо Коилов (68 мин. 8. Виктор Списич), 17. Малин Орачев, 24. Иван Пасков, 9. Владимир Джилас, 10. Марчо Дафчев (38 мин. 6. Христо Златински), 28. Зоран Балдовалиев (82 мин. Данаил Митев); Резерви: 12. Валентин Галев; 4. Стефан Дончев, 22. Иван Бандаловски; 14. Саша Антунович;
Ст. треньор: Стефан Грозданов

Локомотив Сф. започна мача доста напористо и не даде възможност на Марек да упражни традиционния домакински натиск. „Червено-черните”, в случая с изцяло бели екипи, владееха инициативата и погледите на момчетата на Стефан Грозданов бяха насочени към вратата на дупничани. Упоритостта на „железничарите” даде резултат и в 12 мин. Зоран Балдовалиев отбеляза гол и изведе столичани напред в резултата, след като остана непокрит в наказателното поле при несполучлив опит на Марек за изкуствена засада. В 18 мин. на мача капитанът на Локо Сф. Кристиян Добрев се пребори за една топка на тъча, след което с перфектен пас по земя елиминира защитата на домакините и изведе Марчо Дафчев на стрелкова позиция в наказателното поле, а голаджията с фино движение насочи топката с лекота във вратата на Марек за 0 : 2. За съжаление обаче в 37 мин. на мача, плеймейкърът на Локо Сф. получи нелепа контузия, след като стъпи в една от многобройните дупки на изключително лошия футболен терен на ст. „Бончук” и изкълчи глезена си и се наложи да бъде сменен. В оставащите минути до почивката не се случи нищо интересно, защото с комфортната преднина от два гола играчите на Локо Сф. предпочетоха да намалят темпото и да си подават повече топката без да атакуват вратата на Марек. След подновяването на играта през второто полувреме, ситуацията на терена не се промени, преобладаваше бавна игра в центъра. В 70 мин. на мача защитникаът на Марек Янек Кючуков беше изгонен от игра с директен червен картон, след като на няколко пъти се опита да спре с ритници атаката на Христо Златински, а при спирането на играта изрита още веднъж халфа на Локо Сф., което накара реферът Цветан Георгиев да го отстрани от мача. Останал с човек по-малко на терена отборът на Марек, стана още по-апатичен и безидеен, като не моеше да направи нищо смислено. В същото време столичните „железнири” бяха подготвени тактически добре и съумяваха без особени усилия да поддържат прднината си от два гола. Тази игра продължи до последните минути на мача, когато изведнъж паднаха три гола. Първо в 88 мин. Владимир Джилас направи резултата 0 : 3, след като засече топката с глава в мрежата от непосредствена близост пред вратата на Марек, като преди това Виктор Списич също с глава технично му я свали след центриране от ляво. В 90 мин. Данаил Митев се възползва от грешка в защитата на Марек и с остър шут вкара във вратата попадналата в краката му топка, като така отбеляза първия си гол с червено-черната фланелка за 0 : 4. Все пак домакините достигнаха до почетно попадение, след като Иво Паргов вкара дузпата, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Георги Марков и оформи крайното Марек – Локомотив Сф. 1 : 4.